Komunikacja dodatkowa Bydgoszcz - Koronowo - Jarmark Cysterski - Pieczyska, oraz Samociążek - Koronowo

Szanowni Państwo, wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Koronowo, oraz przewoźnikiem autobusowym Firmą Byd-Bus zapraszamy do skorzystania z oferty komunikacyjnej podczas odbywającego się w dniach 29 i 30 lipca 2017r Jubileuszowego XV Jarmarku Cysterskiego w Koronowie. 30 lipca na polach tuszyńskich w Koronowie odbędzie się Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem z 1410r. - od piętnastu lat jest to największa impreza oferty kulturalnej  Miasta i Gminy Koronowo. Dojazd na to wydarzenie z Bydgoszczy zapewnią cztery kursy dodatkowej linii podmiejskiej obsługiwanej autobusem miejskim VolvoB10MA, oraz cztery kursy z dawnej pętli autobusowej przy elektrowni w Samociążku.

Natomiast po ulicach Koronowa 29 i 30 lipca kursować będzie Ikarus od ok godziny 9:00 do północy.  

Trasa linii miejskiej w tych dniach ulicami Koronowa zapewni dojazd także na Msze Św w koronowskiej Bazylice, dlatego prosimy nie parkować samochodów na ulicy Kościuszki, oraz Bydgoskiej tak by autobusy mogły tymi ulicami kursować bez przeszkód. Autobusy dowiozą wiernych na Msze Św na godziny 10:00, 11:00, 12:00, oraz po tych Mszach Św. zapewnią powroty przez Koronowo do Pieczysk i Samociążka.

 

Autobusy zatrzymywać się będą w okolicy odbywania się Jarmarku Cysterskiego, przy ulicy Targowej. Rozkład jazdy zaprezentujemy w późniejszym terminie po ustaleniu z UM Koronowo, jednak już teraz zachęcamy do pozostawienia samochodów w garażu i wybranie się zarówno do Kościoła jak i na Jarmark zorganizowaną komunikacją publiczną. Informujemy również Państwa, że linia miejska obsługiwana Ikarusem dofinansowana jest ze środków budżetowych Miasta i Gminy Koronowo, tym chętniej warto skorzystać z okazji przejazdu.

 

Bilety kupić można będzie w autobusach, oraz w kasie biletowej dworca PKP Koronowo. Terminy w zakładce "Cennik biletów"

 

Informujemy, że bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży, oraz studentom w wieku od 7 do 24 lat. Bilety z oferty "Senior60+" przysługują pasażerom powyżej 60. roku życia. Dzieci do lat 6 podróżują bezpłatnie. 

Bilety dwuprzejazdowe uprawniają do dwóch przejazdów w jedną stronę, lub do przejazdu tam i z powrotem. Każdy bilet należy skasować w kasowniku znajdującym się w autobusie. Bilety dwuprzejazdowe należy kasować dwa razy, tzn każdy przejazd osobno - są to bilety dwustronnego kasowania. 

Pasażerowie bez biletów zobowiązani są wsiadać do autobusu pierwszymi drzwiami.

 

Uwaga - Rozkład jazdy udostępnimy w czerwcu. 

 

Dokładny cennik w zakładce "Cennik biletów" Linia miejska obsługiwana będzie Ikarusem 280. Kursowanie linii miejskiej w godzinach 9:00 - 24:00 .

Dokładny cennik w zakładce "Cennik biletów" Linia obsługiwana autobusem miejskim VolvoB10MA

Dokładny cennik w zakładce "Cennik biletów" Linia obsługiwana autobusem miejskim VolvoB10MA