Przejazd z Chojnic do Koronowa 11.12.2011r.

Pierwszy pociąg specjalny wyruszył z Chojnic do Koronowa i z powrotem 11 grudnia 2011 roku. Przejazd połączony był z rodzinnymi festynami na stacjach kolejowych w Koronowie i w Pruszczu Bagienicy. 

Pociąg wyjechał z Chojnic o godzinie 9:50, do Koronowa przyjechał o godzinie 12:20

Skład czterech wagonów prowadziła lokomotywa SU42-525. Podróżni przywitani zostali muzyką, gorącymi napojami i słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Gminną Spółdzielnię.

Dzięki pomocy Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie pasażerowie mogli posilić się prawdziwą wojskową grochówką, którą ugotowali szkolni kucharze, GS Koronowo dostarczyła także pieczywo do grochówki, za co serdecznie dziękujemy.

W czasie postoju pociągu na stacji chętnych do zwiedzania miasteczka w krótkie kursy zabierał cyklicznie zabytkowy autobus Jelcz RTO, popularny ,,Ogórek,, . Pojazd przyjechał do Koronowa z Muzeum Komunikacji w Paterku - aby uzyskać więcej informacji na temat muzeum prosimy kliknąć link www.zabytkowe-autobusy.pl

 W drogę powrotną z Koronowa do Chojnic pociąg odjechał o godzinie 12:50. W Pruszczu Bagienicy także zaplanowano dłuższy postój. Na tej stacji również odbył się festyn przygotowany przez aktywnie działające organizacje społeczne. Podróżni na stacji w Pruszczu Bagienicy przywitani zostali goąrcymi napojami i ciastami własnego wypieku od Koła Gospodyń Wiejskich.